595AG10M0000DG
Mfr.Part #
595AG10M0000DG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Operating Frequency :
10MHz
Output :
LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Reach Compliance Code :
Compliant
Fall Time-Max :
0.35ns
Series :
Si595
Control Voltage-Max :
3.3V
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency :
10MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
RoHS Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Linearity :
10%
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Max) :
135mA
Absolute Pull Range (APR) :
±35ppm
Frequency Stability :
±50ppm