595AF155M520DG
Mfr.Part #
595AF155M520DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Description
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Rise Time-Max :
0.35ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency :
155.52MHz
Absolute Pull Range (APR) :
±70ppm
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Supply Voltage :
3.3V
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Operating Frequency :
155.52MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Linearity :
10%
Type :
VCXO
Symmetry-Max :
55/45%
Control Voltage-Max :
3.3V
Current - Supply (Max) :
135mA
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
595AF155M520DG
Skyworks Solutions, Inc. 595AF155M520DG
595AF155M520DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD