590MD142M675DGR
Mfr.Part #
590MD142M675DGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC XO 142.6750MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Series :
Si590
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Fall Time-Max :
0.35ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Reach Compliance Code :
Compliant
Output :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
142.675MHz
Operating Frequency :
142.675MHz
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
125mA
Factory Lead Time :
4 Weeks
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rise Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±7ppm