590AD114M285DG
Mfr.Part #
590AD114M285DG
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 114.2850MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
114.285MHz
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Strip
Current - Supply (Max) :
125mA
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.35ns
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Series :
Si590
Rise Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
4 Weeks
Frequency :
114.285MHz
Reach Compliance Code :
Compliant
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±7ppm