579L288IAT
Mfr.Part #
579L288IAT
Description
XTAL OSC VCTCXO 28.8000MHZ HCMOS
Oscillators
Type :
VCTCXO
Frequency Stability :
±280ppb
Current - Supply (Max) :
6mA
Output :
HCMOS
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
28.8MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V