579L144CTT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
579L144CTT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Type :
TCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
6mA
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
HCMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
579
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
14.4MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V