579L144ITT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
579L144ITT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 14.4000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±280ppb
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
579
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Frequency :
14.4MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
6mA