578L288ITT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
578L288ITT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 28.8000MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
28.8MHz
Series :
578
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±280ppb
Supply Voltage :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e4
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
28.8MHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
Type :
TCXO
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
3.5mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm