578L128CTT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
578L128CTT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 12.8000MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Max) :
3.5mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
578
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
12.8MHz
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type :
TCXO
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.9mm
Frequency :
12.8MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V