561R5GAQ47QA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
561R5GAQ47QA
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyschlag/Draloric
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAPACITOR CERAMIC RADIAL
Manufacturer :
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
U2J
Package / Case :
Radial
Tolerance :
20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
47pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5mm
Datasheets
561R5GAQ47QA
Radial Ceramic Capacitor 20% 47pF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 1000PF 6KV Z5U RADIAL
    CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
    CAP CER 10000PF 3KV Y5V RADIAL
    CAP CER 0.1UF 400VAC Y5V RADIAL
    CAP CER 0.1UF 2KV Y5V RADIAL