550FD74M2500DG
Mfr.Part #
550FD74M2500DG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ LVDS
Manufacturer :
Silicon Labs
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
±30ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
108mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
74.25MHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm