550AD10M0000DGR
Mfr.Part #
550AD10M0000DGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Voltage - Supply :
3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
±80ppm
Operating Frequency :
10MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Control Voltage-Max :
3.3V
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
LVPECL
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
130mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.35ns
Factory Lead Time :
4 Weeks
Reach Compliance Code :
Compliant
Linearity :
10%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
10MHz