545DAB50M0000BBGR
Mfr.Part #
545DAB50M0000BBGR
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
50MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
121mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
0.35ns
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Operating Frequency :
50MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
CML
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
Ultra™ Si545
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Datasheets
545DAB50M0000BBGR
Skyworks Solutions, Inc. 545DAB50M0000BBGR
545DAB50M0000BBGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD