545CAB49M1522BBG
Mfr.Part #
545CAB49M1522BBG
Manufacturer
Silicon Labs
Manufacturer :
Silicon Labs
Frequency Stability :
±20ppm
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Fall Time-Max :
1.5ns
Rise Time-Max :
1.5ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
127mA
Frequency :
49.1522MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TAPE
Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Series :
Ultra™ Si545
Operating Frequency :
49.1522MHz