545CAB24M0000BBG
Mfr.Part #
545CAB24M0000BBG
Manufacturer
Silicon Labs
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Additional Feature :
TRI-STATE; E/D FUNCTION; 1.8 2.5V SUPPLY VOLTAGE ALSO AVAILABLE; TAPE
Fall Time-Max :
1.5ns
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Operating Frequency :
24MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
CMOS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rise Time-Max :
1.5ns
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
24MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
127mA
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Strip
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm