545CAA20M9715BCGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
545CAA20M9715BCGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Jacket Material :
POLYVINYL CHLORIDE
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Color :
Gray
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS :
yes
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Ratings :
Frequency :
20.9715 MHz
Base Resonator :
Crystal
Output :
CMOS
Diameter :
3.94
Current - Supply (Max) :
127mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Approvals :
CSA, UL
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
Ultra™ Si545
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V