545AAA49M1520BCGR
Mfr.Part #
545AAA49M1520BCGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
153mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Frequency :
49.152 MHz