545AAA1024M00BCG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
545AAA1024M00BCG
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVPECL
Frequency Stability :
±20ppm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
153mA
Series :
Ultra™ Si545
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency :
1.024 GHz
Package :
Strip
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V