540FAA10M0000BBGR
Mfr.Part #
540FAA10M0000BBGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Voltage - Supply :
1.8V 2.5V 3.3V
Fall Time-Max :
1.5ns
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Operating Frequency :
10MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
10MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Rise Time-Max :
1.5ns
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
CMOS
Current - Supply (Max) :
108mA
Supply Voltage :
3.3V
Series :
Ultra™ Si540
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA