540AAC70M6560BBGR
Mfr.Part #
540AAC70M6560BBGR
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSCILLATOR LVPECL
Manufacturer :
Silicon Labs
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
100mA
Frequency :
70.656MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
70.656MHz
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
2.5V 3.3V
Output :
LVPECL
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.33mm
Height Seated (Max) :
0.052 1.33mm
Current - Supply (Max) :
132mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%