53D183G050MD6
Mfr.Part #
53D183G050MD6
Description
CAP ALUM 18000UF 50V AXIAL
Length :
105.1814mm
Tolerance :
-10% +75%
Size / Dimension :
1.375Diax4.141L 34.90mmx105.20mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
18000μF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Datasheets
53D183G050MD6
53D 18000μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 1.375Diax4.141L 34.90mmx105.20mm -40°C~85°C Polar Axial, Can