535L32005GT5
Mfr.Part #
535L32005GT5
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC TCXO 32.0MHZ CLPSW
Manufacturer :
CTS Corporation
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
10mA
Output :
Clipped Sine Wave
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Frequency Stability :
±500ppb
Frequency :
32MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Type :
TCXO
Operating Frequency :
32MHz