535L10001IA5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
535L10001IA5
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 10.0MHZ CLPSW
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
10-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
10MHz
Operating Frequency :
10MHz
Frequency Stability :
±100ppb
Output :
Clipped Sine Wave
Current - Supply (Max) :
10mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
VCTCXO
Series :
535
Factory Lead Time :
17 Weeks
Control Voltage-Max :
3.3V