535L128X2GT5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
535L128X2GT5
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
10-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 12.8MHZ CLPSW
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency Stability :
±280ppb
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
535
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 2.0mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
10-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
10mA
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Frequency :
12.8MHz
Supply Voltage :
3.3V
Type :
TCXO
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Output :
Clipped Sine Wave
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
12.8MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA