530FA40M0790DG
Mfr.Part #
530FA40M0790DG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC XO 40.0790MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Frequency :
40.079MHz
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
LVDS
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Current - Supply (Max) :
98mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm