530BC000127DGR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
530BC000127DGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 127.0000KHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
98mA
Output :
LVDS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Supply :
3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
4 Weeks
Series :
Si530
Frequency Stability :
±7ppm
Function :
Enable/Disable
Frequency :
127kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C