520T20HA38M4000
Mfr.Part #
520T20HA38M4000
Description
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ SNWV
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Control Voltage-Min :
0.4V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
2.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
4
Frequency :
38.4MHz
Supply Voltage :
2.8V
Control Voltage-Max :
2.4V
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Frequency :
38.4MHz
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
2.5mA
Type :
VCTCXO
Frequency Stability :
±2PPM
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm