520T05CA16M3680
Mfr.Part #
520T05CA16M3680
Description
XTAL OSC VCTCXO 16.3680MHZ SNWV
Operating Frequency :
16.368MHz
Series :
520
Control Voltage-Max :
2.4V
Voltage - Supply :
2.8V
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Frequency Stability :
±500ppb
Current - Supply (Max) :
2mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Control Voltage-Min :
0.4V
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency :
16.368MHz
Published :
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
2.8V
Additional Feature :
TR, 7 INCH
4-SMD, No Lead
Pbfree Code :
yes
Type :
VCTCXO
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm