520T10DT19M2000
Mfr.Part #
520T10DT19M2000
Description
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Pbfree Code :
yes
Frequency :
19.2MHz
Voltage - Supply :
2.8V
Supply Voltage :
2.8V
Published :
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Current - Supply (Max) :
2mA
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±1ppm
Type :
TCXO
Operating Frequency :
19.2MHz