520T10DA19M2000
Mfr.Part #
520T10DA19M2000
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Frequency :
19.2MHz
Control Voltage-Min :
0.4V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
2mA
Voltage - Supply :
2.8V
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Supply Voltage :
2.8V
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency Stability :
±1ppm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Published :
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Control Voltage-Max :
2.4V
Operating Frequency :
19.2MHz