520L25DA16M3677
Mfr.Part #
520L25DA16M3677
Description
XTAL OSC VCTCXO 16.367667MHZ SNW
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Control Voltage-Max :
2.4V
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Series :
520
Output :
Clipped Sine Wave
Operating Frequency :
16.3677MHz
Frequency :
16.367667MHz
Control Voltage-Min :
0.4V
Frequency Stability :
±2.5ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
2mA
Voltage - Supply :
3.3V