520L05CA16M3680
Mfr.Part #
520L05CA16M3680
Manufacturer
CTS Corporation
Description
XTAL OSC VCTCXO 16.3680MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±500ppb
Current - Supply (Max) :
2mA
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Published :
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
16.368MHz
Control Voltage-Min :
0.4V
Package / Case :
4-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
4
Output :
Clipped Sine Wave
Type :
VCTCXO
Operating Frequency :
16.368MHz
Surface Mount :
yes
Control Voltage-Max :
2.4V