520L20CT16M3680
Mfr.Part #
520L20CT16M3680
Description
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV
16 Weeks
Number of Terminations :
4
Pbfree Code :
yes
Frequency Stability :
±2PPM
Current - Supply (Max) :
2mA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Series :
520
Operating Frequency :
16.368MHz
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Type :
TCXO
Supply Voltage :
3.3V
Published :
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Frequency :
16.368MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
4-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C