520L20CA19M2000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
520L20CA19M2000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
2mA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
520
Frequency Stability :
±2PPM
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Published :
Operating Frequency :
19.2MHz
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Control Voltage-Min :
0.4V
Type :
VCTCXO
Factory Lead Time :
16 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Control Voltage-Max :
2.4V