520L15HT16M3680
Mfr.Part #
520L15HT16M3680
Description
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
2mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Published :
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±1.5ppm
Output :
Clipped Sine Wave
Series :
520
Operating Temperature :
-10°C~60°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
TCXO
Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
4
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Operating Frequency :
16.368MHz
Frequency :
16.368MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm