520L15HT16M3677
Mfr.Part #
520L15HT16M3677
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Current - Supply (Max) :
2mA
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Operating Frequency :
16.3677MHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±1.5ppm