520L15CT16M3680
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
520L15CT16M3680
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Frequency Stability :
±1.5ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
16.368MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
TCXO
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Series :
520
Current - Supply (Max) :
2mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Number of Terminations :
4
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Operating Frequency :
16.368MHz