520L10CT16M3677
Mfr.Part #
520L10CT16M3677
Description
XTAL OSC TCXO 16.367667MHZ SNWV
Frequency Stability :
±1ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
TCXO
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Frequency :
16.3677MHz
Frequency :
16.367667MHz
Current - Supply (Max) :
2mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Output :
Clipped Sine Wave
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
Series :
520
Supply Voltage :
3.3V