51MT30-01B12S
Mfr.Part #
51MT30-01B12S
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length :
9.53mm
Number of Positions :
12
Circuit per Deck :
SP12T
RoHS :
Details
Depth Behind Panel :
18.77mm
Voltage Rating - DC :
28V
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Index Stops :
FIXED
Voltage Rating - AC :
115V
30°
Voltage - Rated DC :
28V
Voltage - Rated AC :
115V
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Datasheets
51MT30-01B12S
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"