51MT30-01B12N
Mfr.Part #
51MT30-01B12N
Voltage Rating - DC :
28V
Actuator Type :
Flatted (3.17mm Dia)
RoHS :
Details
Index Stops :
FIXED
Circuit per Deck :
SP12T
Voltage Rating - AC :
115V
Number of Positions :
12
Depth Behind Panel :
18.77mm
Brand :
Grayhill
Voltage - Rated DC :
28V
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Contact Timing :
Non-Shorting (BBM)
Actuator Length :
9.53mm
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Voltage - Rated AC :
115V
Datasheets
51MT30-01B12N
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"