51CB30-01B12S
Mfr.Part #
51CB30-01B12S
Actuator Length :
3.18mm
Base Product Number :
51CB30
Voltage - Rated DC :
28V
Lamp Type :
Voltage - Rated AC :
115V
Voltage Rating - AC :
115V
Current Rating :
150mA (AC), 200mA (DC)
Actuator Type :
Screwdriver Slot
Depth Behind Panel :
18.77mm
RoHS :
Details
Voltage Rating - DC :
28V
Current Rating (Amps) :
150mA AC 200mA DC
Grayhill
Contact Timing :
Shorting (MBB)
Datasheets
51CB30-01B12S
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"