51952-254LF
Mfr.Part #
51952-254LF
Description
CONN HEADER BLADE PWR 13POS PCB
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Contact Layout, Typical :
8 Signal, 5 Power
Pitch :
0.100 2.54mm
Termination :
Press-Fit, Solder
Number of Rows :
4
Contact Plating :
GXT, Gold
Number of Positions :
13
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Connector Type :
Header, Male Pins and Blades
Datasheets
51952-254LF
PwrBlade® Series Header, Male Pins and Blades Press-Fit, Solder Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 13 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Through Hole