51740-10108001AALF
Mfr.Part #
51740-10108001AALF
Description
CONN RCPT BLADE PWR 82POS PCB
Pitch :
0.100 2.54mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Depth :
11.94mm
Number of Positions :
82
Feature :
Board Lock, Guide Pin
Max Operating Temperature :
105°C
Color :
Black
Number of Terminations :
96
Operating Temperature :
-20°C~105°C
Min Operating Temperature :
-20°C
Length :
80.01mm
Termination :
Solder
Mounting Type :
Through Hole
Gender :
FEMALE
Mount :
Through Hole
Contact Layout, Typical :
80 Signal, 2 Power
Orientation :
Straight
Packaging :
Tray
PwrBlade® Series Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets Solder Gold or Gold, GXT™ Black 30.0μin 0.76μm 82 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -20°C~105°C Tray Through Hole