516D337M010MM6AE3
Mfr.Part #
516D337M010MM6AE3
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V AXIAL
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Ripple Current @ Low Frequency :
300mA @ 120Hz
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.2
Ripple Current @ High Frequency :
450mA @ 10kHz
Leakage Current :
0.099mA
Size / Dimension :
0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm
Voltage - Rated :
10V
Ripple Current :
300mA
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
16mm
Diameter :
8mm
Datasheets
516D337M010MM6AE3
516D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 300mA 0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can