511NCA100M000BAG
Mfr.Part #
511NCA100M000BAG
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
100MHz
Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
XO (Standard)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Current - Supply (Max) :
26mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Power Supplies :
3.3V
Si511
Number of Terminations :
6
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
511NCA100M000BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511NCA100M000BAG
511NCA100M000BAGR datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD