511NAA200M000AAG
Mfr.Part #
511NAA200M000AAG
Description
XTAL OSC XO 200.0000MHZ CMOS SMD
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Fall Time-Max :
1.2ns
Frequency Stability :
±50ppm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
200MHz
Output :
CMOS
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
26mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Rise Time-Max :
1.2ns
Factory Lead Time :
6 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
52/48%