511NBA48M0000CAG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
511NBA48M0000CAG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
3.2 mm x 2.5 mm
Datasheet
Download
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
50 PPM
Output :
CMOS, Dual (Complementary)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Load Capacitance :
15 pF
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Type :
Differential/Single-Ended
Frequency :
48 MHz
Width :
2.5 mm
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Length :
3.2 mm
Package / Case :
3.2 mm x 2.5 mm
Packaging :
Reel
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height - Seated (Max) :
0.043 (1.10mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
26mA
Output Format :
CMOS
Series :
Si511
Voltage - Supply :
3.3V
Ratings :
Current Rating :
21 mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Datasheets
511NBA48M0000CAG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511NBA48M0000CAG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Output:CMOS, Dual (Complementary), Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Type:Differential/Single-Ended, Package / Case:3.2 mm x 2.5 mm, Mounting Type:Surface Mount, 511NBA48M0000CAG pinout, 511NBA48M0000CAG datasheet PDF, 511NBA48M0000CAG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511NBA48M0000CAG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 511NBA48M0000CAG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD