511HCA250M000BAG
Mfr.Part #
511HCA250M000BAG
Manufacturer
Silicon Labs
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Current - Supply (Max) :
44mA
Pbfree Code :
yes
Frequency :
250MHz
Symmetry-Max :
52/48%
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
4 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
6-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
0.565ns
Packaging :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Operating Frequency :
250MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.28mm
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
HCSL
Fall Time-Max :
0.565ns
Voltage - Supply :
2.5V