4SEP330M+TSS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4SEP330M+TSS
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V T/H
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Voltage :
4V
Ripple Current :
2.56A
Leakage Current :
660μA
Ripple Current @ High Frequency :
2.56A @ 100kHz
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Dissipation Factor :
12 %
Lead Pitch :
3.5mm
Mount :
Through Hole
Type :
Polymer
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Lead Diameter :
450 µm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Polarity :
POLARIZED
Termination :
Radial
Tan Delta :
0.12
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Diameter :
8mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
7mm
Ripple Current @ Low Frequency :
128mA @ 120Hz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
3000 hours
Voltage - Rated DC :
4V
Series :
OS-CON™, SEP
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Package / Case :
Radial, Can
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
330µF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Datasheets
4SEP330M+TSS
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 4SEP330M+TSS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:4V, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Type:Polymer, Package / Case:Radial, Can, Operating Temperature:-55°C~105°C, 4SEP330M+TSS pinout, 4SEP330M+TSS datasheet PDF, 4SEP330M+TSS amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 4SEP330M+TSS ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 4SEP330M+TSS
330μF ±20% Radial, Can 0.276 7.00mm Tape & Box (TB) 35mOhm OS-CON™, SEP Through Hole Polymer General Purpose