4220PA51G01181
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4220PA51G01181
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GK NICU NRSG PU V0 REC
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Shelf Life :
12 Months
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
51g
Height :
0.039 1.00mm
Shape :
Rectangle
Width :
0.201 5.10mm
Thickness :
1.016mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
11.810 299.97mm
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F 23°C
Attachment Method :
Adhesive
Type :
Fabric Over Foam
Datasheets
4220PA51G01181
Fabric Over Foam 0.201 5.10mm 11.810 299.97mm 0.039 1.00mm 51G 1.016mm Rectangle
4220PA51G01181 Overview
4220PA51G01181 Features
Fabric Over Foam
51G series
4220PA51G01181 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4220PA51G01181 RFI and EMI Contacts applications.
  • Power management
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
  • Smart Energy
  • Thermostats
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM